1.) Technológia és spiritualitás a Mesterséges Intelligencia korában
Lesz-e mesterséges lélek, és megtanulnak-e hinni a gépek?
A ChatGPT berobbanása óta az MI-forradalomtól hangos a média, mindenki próbálja megérteni, hogy ami most történik, az hogyan fogja megváltoztatni az életünket akár már éveken belül. A Mesterséges Intelligencia technológiai, gazdasági és kulturális hatásairól már sokan sokat beszéltek, de a spirituális következményekről és a gondolkodásunkra, lelki életünkre gyakorolt hatásairól sokkal kevesebbet hallunk. Ebben az előadásban erről lesz szó – a Mesterséges Intelligencia Egyházától kezdve a prédikáló robotokon át a technológia emberivé válásának lehetőségeiről.
2.) A kereszténység jövője a jövő Európai Uniójában
Az ateizmus, a New Age vagy az iszlám a legnagyobb „konkurencia”?
A legutóbbi népszámlálás adatai szerint a magyar keresztények száma már az 50%-ot sem éri el, és bizonyos tendenciák és előrejelzések azt vetítik előre, hogy 30-50 éven belül a kereszténység, mint ideológia és intézményrendszer az Európai Unióban akár a perifériára is kerülhet. De ki vagy mi a legnagyobb „konkurenciánk”? És egyáltalán probléma lenne-e, ha a kereszténység egy politikával átitatott intézményrendszerből ismét egy egyéni szinten megélt hitéleti „jézus-mozgalommá” válna? Ellentmond-e a kettő egymásnak – és hol a jövője az egyháznak a közeljövő társadalmában?
3.) Most már tényleg az utolsó időket éljük?!
Az emberiség jövője a világpolitikai, technológiai és kulturális folyamatok, valamint a bibliai próféciák tükrében
Minden kor hívői hajlamosak voltak azt hinni, hogy az ő koruk a végítélet kezdete, és igazán közel van az Úr visszajövetele. De Jézus nem jött. Vajon igazuk van azoknak, akik a 21. század krízisekkel teli, fenntarthatatlan és forrongó világában ismét az utolsó idők jeleit látják? Mennyire lehet és szabad korunk technológiai, politikai és gazdasági folyamataiba belelátni és belemagyarázni a bibliai végidőkről szóló próféciákat?
4.) Missziós lehetőségek a krízisek korában
Szemléletváltás és gyakorlati következtetések
Az előadásban összefoglaljuk a 21. század tíz legfontosabb globális krízisét, amely meghatározza a társadalmi és gazdasági folyamatokat éppúgy, mint a „kisember” egyéni, hétköznapi életét, és megpróbálunk irányokat és válaszlehetőségeket felvázolni azzal kapcsolatban, hogy a keresztény egyház, a helyi gyülekezet és a hívő egyén mit tehet ezekben a krízisekben. Nem mi fogjuk megoldani ezeket a kríziseket, mert nem múlik minden rajtunk – de mindig van, ami igenis rajtunk is múlhat, amivel akár a közvetlen környezetünkben, embertársaink életében változásokat hozhatunk és valós segítséget adhatunk.